Koszty i prowizje w różnych systemach płatniczych

Koszty i prowizje w różnych systemach płatniczych

Są różne serwisy, które realizują płatności internetowe: Przelewy24, Transweruj.pl, PayPal, Payu czy Dotpay. Jeśli musimy wybrać jakiś system płatniczy trzeba się głęboko zastanowić nad tym. Opócz zwrócenia uwagi na koszty i prowizje na pewno system ten musi być prosty w obsłudze, zarówno dla nas jak i dla naszych klientów. To jest pierwsza rzecz. Warto też zwrócić na bezpieczeństwo. Czy dany system posiada certyfikaty itp. a także trzeba zwrócić uwagę na to jaką opinię w sieci ma poszczególna firma oferująca takie usługi.

Koszty i prowizje- co nam oferują różne systemy płatnicze online?

W systemach płatniczych online, płatności odbywają się w ten sposób, że pieniądze trafiają najpierw na konto np. DotPay a dopiero potem na nasze. Warto więc dowiedzieć się w jaki sposób możemy przelać te pieniądze na swoje konto, czy będziemy musieli za taką usługę zapłacić jeśli tak to ile. W DotPay wygląda to w ten sposób, że wszelkie prowizje oraz koszty są ustalane indywidualnie z klientem. Będzie nas obowiązywał więc system prowizji, ale nie będziemy ponosić opłat abonamentowych. W PayPal serwis pobiera prowizje od płatności. Prowizje są różne w zależności od formy płatności. W PayU ewentualne koszty oraz prowizje ustala się indywidualnie z klientem. System Przelewy24 oferuje 0 zł abonamentu, i prowizje uzależnione od formy płatności. Transferuj.pl też pobiera różne opłaty i prowizje za różne formy płatności. Inną prowizję zapłacimy za płatność przelewem, a inną za płatność e-transferem.

Wybór odpowiedniego systemu płatności nie jest prostym zadaniem. Musimy jeszcze przeanalizować szereg innych rzeczy, które oferują poszczególne systemy płatności online: formy płatności, dostęp do swoich środków oraz to jaką będziemy mieli kontrolę nad płatnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *