Czy warto korzystać z pomocy biura nieruchomości przy szukaniu mieszkania?

Czy warto korzystać z pomocy biura nieruchomości przy szukaniu mieszkania?

Jeśli zamierzamy szukać mieszkania, to musimy przeznaczyć na to sporo czasu. Czeka nas więc przeglądanie ofert w prasie oraz Internecie. Nie każdy ma na to czas. Czy warto zlecić szukanie wymarzonego mieszkania agencji nieruchomości?

Szukaj, jeśli czujesz się na siłach

Jeśli znasz się dość dobrze na rynku nieruchomości a kwestie prawne w tejże dziedzinie nie stanowią dla Ciebie problemu, warto zdecydować się na samodzielne szukanie mieszkania. Musimy wiedzieć jednak, że będziemy musieli sporo czasu zainwestować najpierw w umawianie się na oględziny mieszkania czy domu a później w wgłębianie się w uregulowania prawne danej nieruchomości. Musimy dokładnie sprawdzić księgę wieczystą, wyczytać czy nieruchomość nie jest obciążona długami, czy nie mają do niej dostępu osoby trzecie itp. Reasumując, jeśli rynek nieruchomości nie jest Ci obcy i masz czas- szukaj sam.

Kiedy jednak skorzystać z pomocy biura nieruchomości?

Niekiedy jednak lepiej jest jeśli znalezieniem odpowiedniego mieszkania dla nas zajmie się odpowiednia agencja. Np. wówczas, gdy nie mamy dość dobrej orientacji w rynku nieruchomości. Wówczas agent nieruchomości przeprowadzi nas przez prawną ścieżkę zakupu, sprawdzi stan prawny nieruchomości i wykona szereg innych rzeczy, którymi my nie będziemy musieli się już zajmować.
Żeby wybrać odpowiednią agencję najlepiej przeczytać opinie na jej temat. Warto też zasięgnąć rady naszych bliskich: rodziny i przyjaciół. Jeśli zdecydujemy się na pomoc biura nieruchomości to już w momencie zawierania wstępnej umowy, musimy zapłacić prowizję. Może się zdarzyć tak, że dojdzie do rozwiązania umowy a pieniędzy już niestety nie odzyskamy. Dlatego zanim zdecydujemy się na pomoc agencji warto jest poświęcić trochę czasu, aby znaleźć tę najlepszą. Tutaj przeczytasz o tym więcej www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *