Wszystko o samochodach na akumulator dla dzieci

Wszystko o samochodach na akumulator dla dzieci

Z roku na roku pojazdy na akumulator stają się coraz bardziej popularne. Coraz chętniej wybieramy je na komunijny, choinkowy czy urodzinowy prezent. Nic dziwnego, dzieci wprost przepadają za tego rodzaju rozrywką, jednak ze względu na wysoką cenę, rodzice mają wątpliwości – czy warto inwestować pieniądze w tego typu zabawkę? W naszym artykule odpowiadamy na wszelkie obiekcje.

Najczęściej występujące samochody samobieżne to modele spalinowe lub napędzane silnikiem elektrycznym. Oczywiście te drugie są najbezpieczniejsze dla naszych pociech. Najczęściej przybierają one kształt konkretnego modelu samochodu, motoru, maszyny budowlanej lub rolniczej.

Jaki pojazd elektryczny wybrać dla dziecka?

Pamiętajmy, że producent samochodu dla dziecka na akumulator powinien podać w opisie oraz na opakowaniu zabawki wiek oraz wagę dziecka, do którego jest ona dostosowana. Jest to oczywiście orientacyjny wskaźnik, pokazujący jak wymagający jest dany model oraz jak duże dziecko poradzi sobie z jego obsługą. To jednak nie wszystko, ponieważ tego typu dane sugerują również jaka jest wytrzymałość wagowa sprzętu. Jest też zasada mówiąca, że im szybszy sprzęt tym większe i starsze powinno być dziecko. Dodatkowo należy pamiętać, że podana waga jest tylko przybliżonym parametrem, co oznacza, że inaczej sprzęt będzie się zachowywał przy tym samym kierującym na różnym terenie. W zależności od modelu, auto posiadać może jedno siedzenie lub dwa. Wybór zależy od tego, ile dzieci ma znajdować się w pojeździe podczas zabawy.

Co jest najważniejsze?

Priorytetem jest oczywiście to, żeby taki pojazd był bezpieczny dla dziecka.Samochód dla dziecka na akumulator powinien być więc bardzo stabilny i mieć solidne oparcie. Nikt z nas nie chce, żeby w czasie zabawy maluch przewinął się do tyłu. Bardzo użyteczne są więc pasy bezpieczeństwa i pilot, który umożliwia sterowanie pojazdem przez rodzica. Każdy rodzic zna najlepiej swoje dziecko i wie, na jaki pojazd mogą sobie pozwolić zarówno pod względem ceny, jaki i wymagań wiekowych i wagowych. Ważne jest również to, czy nasz mały kierowca posiada szybki refleks i poradzi sobie z szybszą jazdą. Jeśli nie, lepiej wybrać model, który nie rozwija zbyt dużej prędkości. Pamiętajmy, że tego rodzaju pojazdy elektryczne poruszają się zazwyczaj z prędkością od 3 do 8 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *