Szafka na buty do przedpokoju

Szafka na buty do przedpokoju

Domowy przedpokojów może zamienić się w istne piekiełko, jeśli nie zostanie funkcjonalnie zorganizowany. Walający się torby, kurtki i buty potrzebują odpowiedniego miejsca, a każdy z nas wie, że największy problem jest zawsze z obuwiem. Z odsieczą przychodzi odpowiednio dobrana szafka na buty.

Zakup szafki na buty to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Mebel musi nie tylko idealnie pasować do przedpokoju, ale również zmieścić często dość pokaźną ilość obuwia oraz spełniać inne, dodatkowe funkcje. Wszystko oczywiście na naprawdę małej przestrzeni, jaką zwykle stanowi przedpokój. Oto, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Drzwiczki

Rozglądając się za meblem sprawdźmy, czy otwieranie danej szafki będzie dla nas wygodne. Warto też sprawdzić, w którą stronę będą się otwierać drzwiczki i zastanówmy się, czy nic nie będzie blokowało im drogi. Drzwiczek i opcji otwierania szafek jest całkiem sporo do najpopularniejszych należą szafka na buty. Istotne jest, aby buty po zamknięciu nie ulegały deformacji. Warto też zastanowić się nad opcją, gdzie każda para butów będzie posiadała oddzielny boks. Warto przy tym sprawdzić wentylację. Jeśli nie będzie ona odpowiednia, część butów może zwyczajnie zacząć przechodzić nieprzyjemnym zapachem.

Materiał

To bardzo ważna kwestia, ponieważ przedpokój nie jest miejscem, gdzie łatwo utrzymać czystość. Sama szafka na buty też będzie podatna na obicia i inne uszkodzenia. Warto zdecydować się na materiał, który będzie trwały, odporny na wodę, odporny na zabrudzenia, na uderzenia czy zarysowania oraz okaże się łatwy w czyszczeniu. Godne polecenia są szafki do butów z solidnych płyt, takich jak MDF. Można też zdecydować się na szafkę wykonaną z tworzywa sztucznego. Jeżeli chodzi o samo wykończenie szafek na buty, to naprawdę dobrym i trwałym rozwiązaniem jest na pewno aluminium albo stal nierdzewna, które zapewnią meblowi długi żywot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *