Profesjonalny kurs – krok w kierunku kariery baristycznej

Profesjonalny kurs – krok w kierunku kariery baristycznej

Jeśli szukasz nowej pracy i myślisz o ciekawej pracy w kawiarni lub jeśli jesteś już baristą, który nauczył się wszystkiego bez wykształcenia technicznego, kurs baristyczny może zapewnić Ci wiedzę, której potrzebujesz, aby odnieść sukces w skomplikowanym świecie espresso i latte. Przykładem są kursy baristyczne organizowane we Wrocławiu i w Opolu.

Co dają profesjonalne szkolenia?

Aby zostać baristą z prawdziwego zdarzenia, musisz zdobyć wiedzę na temat kawy i jej ziaren. Powinieneś wiedzieć, jakiego rodzaju kubka lub filiżanki użyć przygotowując konkretną kawę i poznać kilka podstawowych chemicznych zasad. Przede wszystkim zaś musisz nauczyć się jak podawać kawę i inne napoje kawowe w doskonały sposób.

Profesjonalne szkolenie zapewni Ci podstawową wiedzę teoretyczną. Jednak najważniejsza jest praktyka. Nie od dziś wiadomo, że to ona czyni mistrza. Dlatego kursy baristyczne w znacznej mierze opierają się na ćwiczeniach praktycznych. Kursanci krok po kroku, pod okiem fachowców uczą się najważniejszych technik przygotowywania i parzenia kawy. Nieodłącznym elementem wielu kursów jest trudna sztuka latte art.

Kursy przygotowują do ciężkiej pracy w kawiarni i obsługi klientów. Uczą działania pod presją i tzw. speed workingu, czyli przyrządzania dużej liczby kaw w tym samym czasie. Te umiejętności przydają się potem, kiedy ruch w kawiarni rośnie, a rąk do pracy jest cały czas tyle samo. Bez względu na to, ilu klientów obsługuje barista, żaden z nich nie powinien poczuć się lekceważony czy źle obsłużony. W zawodzie baristy wbrew pozorom to klient, a nie kawa, jest najważniejszy. Wie o tym doskonale każdy baristyczny mistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *