Poczekalnia w biurze – jakie krzesła, fotele do niej wybrać?

Poczekalnia w biurze – jakie krzesła, fotele do niej wybrać?

Poczekalnia w biurze, poza swoją oczywistą rolą, spełnia także funkcję reprezentacyjną. Jest swego rodzaju wizytówką biura. Od jej aranżacji oraz funkcjonalności zależy pierwsze wrażenie klientów i kontrahentów. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo jest ono ważne. Sposób umeblowania poczekalni wpływa na komfort oczekiwania. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór odpowiednich mebli.

Krzesła w poczekalni, czyli rozwiązanie funkcjonalne.

Wśród mebli do poczekalni krzesła są jedną z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych opcji. Powinny charakteryzować się przede wszystkim solidnością i trwałością. Pamiętajmy o tym, że z pewnością będą one dosyć intensywnie użytkowane. W poczekalni codziennie pojawia się przecież wiele osób. Krzesła będą, zatem zużywały się o wiele szybciej, niż inne meble biurowe. Bardzo ważna jest również ich łatwość utrzymania w czystości.
Chwile relaksu i odpoczynku zapewnią oczekującym krzesła tapicerowane. Są bardzo miękkie, więc komfort siedzenia jest spory. Jednak w tym przypadku trzeba dokładnie rozważyć właściwy dobór tapicerki. Materiały, które łatwo się wycierają nie są najlepszym pomysłem. Nie sprawdzi się również bardzo jasna tapicerka. Wyjątkowo efektownie wyglądają skórzane obicia krzeseł. Zdecydowanie podnoszą prestiż danego miejsca. Nie należą jednak do rozwiązań zbyt ekonomicznych.

Najbardziej funkcjonalne są krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest niska waga. Takie krzesła można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce czy przesuwać. Problemu nie sprawia również utrzymanie ich w czystości. Wystarczy regularne przecieranie wilgotną ściereczką z odrobiną detergentu. Meble w poczekalni są ciągle narażone na zabrudzenia, więc plastikowe krzesła są pod tym względem idealne.

Fotele w poczekalni, czyli rozwiązanie efektowne

Jeżeli chcemy uczynić z poczekalni miejsce, które zrobi wrażenie, postawmy na modne i niezwykle wygodne fotele. Ich wybór jest ogromny. Sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Nie są tak mobilne, jak krzesła, w związku z tym ich ustawienie powinno być dobrze przemyślane. Największą zaletą foteli jest oczywiście ich wygoda. Niektóre wręcz zachęcają swoim wyglądem do swobodnego relaksu. Największy minus tego rodzaju siedzisk to ich wysoka cena. To dobry wybór w przypadku renomowanych firm czy gabinetów, których klienci oczekują specjalnego traktowania i nastawieni są na oczekiwanie w naprawdę komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *