O co zapytać sprzedającego przed zakupem auta?

O co zapytać sprzedającego przed zakupem auta?

Szukamy odpowiedniego samochodu dla nas. W tym celu sprawdzamy po kolei wszystkie portale w Internecie w którym mogą się znajdować ogłoszenia, które nas interesują. Zaglądamy do Otomoto oraz Allegro. Zerkamy na OLX. Mamy kilka propozycji, które wpadły nam w oko. Nie pozostaje już nic innego jak zadzwonić do sprzedawcy by dowiedzieć się czegoś o aucie, które zamierzasz kupić. Najlepiej przygotować sobie wcześniej kartę i długopis by zapisać wszystkie wiadomości, których się dowiedzieliśmy. Musisz zadawać konkretne pytania, by uzyskać konkretną odpowiedź. O co zapytać sprzedawcę używanego samochodu?

Pytanie 1. Czy auto jest zarejestrowane w Polsce?
Proste pytanie, prosta odpowiedź. Tak lub nie. Nie ma tu miejsca na niedomówienia. Zapytaj o koszty związane z rejestracją i jakie opłaty posiada auto.

Pytanie 2. Od kiedy samochód jest w pana posiadaniu?
To pytanie jest zasadne jeśli chodzi o prywatnych sprzedawców. Niestety spotyka się taką tendencję, że ktoś kupuje samochód, który przewyższa jego możliwości finansowe w zakresie utrzymania i serwisowania auta, w rezultacie na rynku jest mnóstwo niedoinwestowanych aut. Właściciel pozbywa się takiego auta już po kilku miesiącach.

O co jeszcze warto zapytać?
Na pewno warto jeszcze dopytać o ostatnie naprawy i wymiany części w aucie o to co trzeba zrobić w aucie po zakupie samochodu oraz czy zgadzają się na to by samochód został sprawdzony w wybranym przez CIEBIE miejscu. Jeśli sprzedawca nie mijał się z prawdą, nie będzie miał nic przeciwko, by sprawdzić samochód w miejscu wybranym przez Ciebie. Możesz również powołać się na specjalistę jeśli interesuje Cię ocena auta czy sprawdzenie konkretnego modelu auta. Wejdź tutaj http://mobilekspert.pl i zamów usługę polegającą na sprawdzeniu przez specjalistę auta, które zamierzasz kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *