Na co zwracać uwagę kupując quad elektryczny dla dziecka?

Na co zwracać uwagę kupując quad elektryczny dla dziecka?

Quady elektryczne dla dzieci stają się coraz popularniejsze. Bardzo często możemy spotkać malucha, który wraz z rodzicem przemierza leśne ścieżki. Nic dziwnego, że wielu z nas decyduje się na zakup własnego czterokołowca, zamiast go każdorazowo wypożyczać. Czym jednak kierować się dokonując zakupu?

Kupując nowy quad może wydawać się, że wystarczy wybrać model, kolor i markę. Otóż najważniejsze są odpowiednie parametry, które zapewnią naszemu maluchowi bezpieczeństwo. Na stronie znajdziemy quady dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, ponieważ to właśnie wiek i wzrost dziecka powinny być najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na naszą ostateczną decyzję. Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Silnik
Odpowiedni silnik to absolutna podstawa każdego pojazdu – im mocniejszy tym płynniejsza jazda i większe prędkości maksymalne. Oczywiste jest więc, że dla najmłodszych mocny silnik nie będzie wskazany. Zależnie od wybranego modelu quad może posiadać jeden lub dwa pedały. Zazwyczaj wybiera się modele, gdzie jest połączenie gazu z hamulcem. Takie rozwiązanie gwarantuje szybką naukę mechaniki pojazdu. Pamiętajmy jednak, że nie jest to rozwiązanie dla każdego i warto zainteresować się również quadami z oddzielnymi pedałami, wymagające dłuższej nauki. Ich zaletą jest to, że pozwalają na lepszą kontrolę quada oraz rozwijają umiejętności manualne i zręcznościowe dziecka.

Akcesoria
Na rynku pojawiają się coraz to nowsze quady, które próbują przekonać nasz różnymi dodatkami. Najczęściej akcesoria nie są nam potrzebne i mają nas wyłącznie przekonać do danego modelu, który tym sposobem wyróżnia się na tle konkurencji. Należy jednak dodać, że są dodatki wyjątkowo przydatne. Bardzo często załącza się podstawowe wyposażenie takie jak kask ochronny, gogle czy ochraniacze na łokcie i kolana. Są to bardzo ważne dodatki, które zwiększą bezpieczeństwo naszej pociechy. Dobrze, jak quad posiada również hak, który pozwala na podczepienie przyczepy lub kolejnego pojazdu.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *