Czekoladowe szaleństwo

Czekoladowe szaleństwo

Zdecydowana większość z nas od czasu do czasu lubi zjeść coś słodkiego – czy to do kubka aromatycznej kawy czy do rozmów z przyjaciółmi. Cóż, nie da się ukryć, że niektóre słodycze działają na nasze samopoczucie wyjątkowo pozytywnie, np. czekolada. Nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście przyjemności tej zażywamy w rozsądnych ilościach!

Słodycze, a szczególnie czekolada, są produktem pożądanym przez konsumentów, przede wszystkim za ich właściwości. Otóż słodkości dostarczają nam sporej dawki energii i pozytywnych wrażeń. Polacy w ogóle je lubią, ponieważ aż 96% z nich przyznaje, że kupuje słodycze to jednak nie my przodujemy w czekoladowej konsumpcji. Okazuje się, że najwięcej czekolady produkuje się w Stanach Zjednoczonych a rekordzistami w jej spożyciu są Szwajcarzy – każdy zjada prawie 8 kilogramów czekolady rocznie.

Właściwości czekolady

Na szczęście, poza dużą ilością kalorii czekolada zawiera również takie składniki, jak magnez, potas, żelazo i wapń (czekolada mleczna). Między innymi dlatego dobrze jest ją mieć przy sobie w czasie trakcie długich wycieczek, kiedy nagle zaczyna nam brakować energii i łapie nas głód. Warto wiedzieć, że słodycze w diecie są dopuszczane przez dietetyków najczęściej w formie czekolady właśnie. Należy wspomnieć, że czekolada zawiera tryptofan, który przekształcany jest w serotoninę w organizmie, jeden z neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym. Pod wpływem czekolady zwiększany jest również poziom endorfin, a więc hormonów szczęścia. Nasz nastrój i samopoczucie poprawiają się, a wszystkie smutki mijają. Warto też wspomnieć, że czekolada znana jest także jako jeden z najpopularniejszych afrodyzjaków.

Z umiarem

Czekolada to słodkość, na którą możemy pozwolić sobie raz na jakiś czas, szczególnie gdy pijemy dużo kawy. Gorzka czekolada zawiera spore ilości potasu i magnezu, które normalnie wypłukuje namiętnie spożywana przez nas kawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *